top of page

Biyolog Diyetisyen Burçak Çubukçu

Biyolog Diyetisyen Burçak Çubukçu, 2013 yılında Marmara Üniversitesi Biyoloji lisans mezunu olarak Biyolog ünvanını aldı.

 

Aynı yıl Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı. Beslenme ve Diyet uzmanı ünvanını alarak "Havacılıkta Sağlıklı Beslenme" konulu tezi ile mezun oldu.

Okan Üniversitesi Tezli Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans mezunu olarak ayrıca "Uzmanlık" ünvanını aldı. " Menopoz Sonrası Dönemde Obezitenin Meme Kanseri Üzerine Etkisi " adlı araştırma Yüksek Lisans tezi ile yerel ve ulusal yayınlara katılmaktadır. 

Onkoloji Beslenme Kursu,

Karbonhidrat Sayımı Kursu,

Yaşam Koçluğu Eğitimi gibi bir çok eğitim ve kurs programını tamamlayarak sertifikalarını almıştır.

2009-2012 yılları arasında Marmara Üniversitesinde "Güneşin Çocukları" isimli kulübe katılarak sosyal sorumluluk projelerine destek olmuştur.

2018 yılından bu yana Türkiye'nin en eski onkoloji derneği olan Türk Kanser Derneği'nde ihtiyacı olan onkoloji hastalarına gönüllü olarak beslenme eğitimi vermektedir.

Şişli H. Etfal hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyoğlu Toplum Sağlığı Merkezi, Sait Çiftçi Devlet Hastanesi, Özel bir klinikte İç hastalıkları uzmanı ile kronik hastalıklarda beslenmede çalışma fırsatı bulmuştur.

 

Özel Florence Nightingale Hastanesinde Onkoloji Diyetisyeni olarak çalışmıştır.

Acıbadem Maslak Hastanesinde onkoloji ekibi ile Onkoloji Diyetisyeni olarak çalışmıştır.

Burçak Çubukçu, BiyoBeslenme Diyet Danışmanlığı adlı şirketinde kurucu diyetisyenlik görevinde özel hastalarını kendi muayenehanesinde kabul etmektedir.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
17881916890474208_edited.jpg
bottom of page